Які БАДи покращують якість сну?

Не можна недооцінювати проблеми зі сном, як і сам сон. На жаль, дуже велика кількість людей робить це, і це частіше, ніж ми думаємо. Нікого не слід переконувати в тому, наскільки важливий сон. Це час, коли все тіло може заспокоїтися і відпочити, навіть органи, які працюють безперервно, наприклад серце і мозок.

Однак життя в умовах постійного стресу, велика кількість обов’язків, біганина, а також погані звички в харчуванні і, як наслідок, низька фізична активність, не сприяють якісному сну. В результаті накопичення всього цього сам сон значно втрачає свою якість і навіть може бути відсутнім. Коли це одноразова ситуація, найбільше може допомогти відповідна зміна життя та введення відповідної дієти. Однак, якщо це триває деякий час, вам слід проконсультуватися з лікарем, і наступне може виявитися корисним: дієтичні добавки.

Які БАДи варто приймати для кращого сну?

Є багато препаратів, які можуть бути найкращими в залежності від ситуації. Варто звернути увагу на кілька дієтичних добавок, які часто рекомендують людям, які мають проблеми з повноцінним сном або засипанням в цілому. Що це за препарати?

  • ZMA – це популярна формула, що поєднує магній і цинк, яка часто додатково доповнюється вітаміном B6. Це пов’язано з тим, що дефіцит магнію є однією з найпоширеніших причин проблем зі сном, і в той же час його надто мало вживається в раціоні, але він має антистресову дію. Цинк покращує роботу мозку і регулює гормональний баланс людини.
  • ГАМК – це популярна назва гамма-аміномасляної кислоти, яка є важливим гальмівним нейромедіатором. Він заспокійливо діє на нервові клітини, а також розслабляє м’язи. Це робить його одним із найефективніших способів покращити якість сну.
  • Мелатонін – це, мабуть, найпопулярніший засіб для поліпшення якості сну. Насправді це гормон, який виробляє шишкоподібна залоза головного мозку, і це виробництво збільшується, коли починає темніти, і тому ви відчуваєте бажання спати. Сам мелатонін часто називають гормоном сну. Коли його концентрація вночі занадто низька, виникають проблеми із засинанням і т. д. При прийомі у вигляді БАД підвищення його рівня контролюється, а тому з’являється бажання заснути і т. д.

Це одні з найпопулярніших дієтичних добавок, які допомагають вирішити проблеми зі сном. Однак варто пам’ятати, що перед використанням будь-яких препаратів завжди безпечніше проконсультуватися з лікарем.

Як розпізнати хороший сон? – Як дізнатися, чи потрібні вам добавки для сну

Відповідна тривалість сну залежить від віку, а також від цього залежить якість нічного відпочинку. Вважається, що у віці від 18 до 65 років сон повинен тривати від 7 до 9 годин на добу. Варто відзначити, що тільки після 65 років потреба організму у сні знижується, але незначно, і його тривалість повинна коливатися в межах 7-8 годин на добу. Однак варто пам’ятати, що потреба організму у сні (як і багато в чому іншому) досить індивідуальна.

Також варто враховувати кількість пробуджень вночі, швидкість засипання і навіть т.зв. відчуття «висипання» вночі і тільки потім регулюйте оптимальну тривалість сну у вашій ситуації. На сон впливають не лише дієта та фізична активність, але й уникання денного сну або просто час, проведений поза ліжком. З цієї причини завжди варто враховувати вашу індивідуальну ситуацію, щоб адаптувати будь-які добавки для сну до ваших потреб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *