Коензим Q10 – що про нього варто знати?

Напевно всі чули назву коензим Q10. Він представлений у величезній кількості реклами та рекламних матеріалів, як для БАДів, так і для косметики. Однак деякі люди можуть асоціювати його з назвою «вітамін молодості», оскільки саме так його часто називають у розмовній мові через його корисні властивості. Варто на самому початку зазначити, що цей термін є своєрідним зловживанням, оскільки коензим Q10 насправді є лише вітамінною речовиною. Однак це не обов’язково означає, що він менш важливий для організму людини.

Коензим Q10 є перш за все антиоксидантом, який допомагає захистити організм від шкідливих вільних радикалів кисню. Крім того, його присутність у багатьох різних косметичних засобах пояснюється його властивостями щодо шкіри. Хоча це не єдині його властивості, вони, ймовірно, є одними з найпоширеніших, які вказують на те, що варто дізнатися про нього більше.

Чи може нам бракує коензиму Q10?

Коензим Q10, як і будь-яка інша речовина, може бути присутнім в організмі в недостатній або надлишковій кількості, і кожна з них є недоречною, і організм буде посилати сигнали, що щось не так. Крім того, завдяки наявності коензиму Q10, який міститься в кожній клітині, організм дуже швидко реагує на його дефіцит. Як можна діагностувати дефіцит коензиму Q10?

  • Слабший імунітет і працездатність;
  • Підвищена чутливість до звуків;
  • Хронічна втома;
  • Зниження апетиту;
  • Підвищення холестерину і проблеми з серцем.

Звичайно, це одні з найпоширеніших симптомів. Варто також зазначити, що в деяких випадках дефіцит коензиму Q10 може проявлятися частим шумом у вухах, а в екстремальних ситуаціях навіть тимчасовою втратою слуху.

Якими властивостями володіє коензим Q10?

Частково на це питання можуть відповісти симптоми дефіциту цього вітамінного речовини. Однак сам коензим Q10 відомий насамперед своєю участю у виробництві клітинної енергії. Цим також пояснюється той факт, що найбільша кількість його в клітинах знаходиться в клітинних мітохондріях. Але що все це означає? Завдяки йому організм може виробляти т.зв Молекули АТФ (енергії), з яких організм виробляє енергію, необхідну для життєдіяльності.

Крім того, коензим Q10, як поглинач вільних кисневих радикалів, дозволяє затримувати процеси, пов’язані зі старінням організму, а також має профілактичну дію проти багатьох небезпечних захворювань, включаючи рак. У поєднанні з його позитивним впливом на стан шкіри цим пояснюється наявність коензиму Q10 у багатьох косметичних засобах. Цікаво, що він також позитивно впливає на обмін речовин і сприяє більшій працездатності організму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *