Оздоровчі властивості пробіотиків – що варто знати?

Бактеріальна флора організму людини має складну структуру, що складається з величезної кількості різноманітних мікроорганізмів. Деякі з них входять до т. зв хороші бактерії, які підтримують правильне функціонування організму та захищають від численних інфекцій, яким він піддається. Під час хворобливого стану, при прийомі різних сильнодіючих ліків, бактеріальна флора особливо схильна до різного роду захворювань, інфекцій і т.

Саме тому лікарі разом з антибіотиками часто призначають своїм пацієнтам пробіотики, які покликані захистити природну бактеріальну флору людини від розмноження шкідливих бактерій і навіть грибків. Однак це не єдине застосування цього виду препаратів. Пробіотики містять живі бактеріальні культури та мають численні корисні властивості, які важко ігнорувати. Тому варто дізнатися про них більше.

Що таке пробіотики?

Слово «пробіотик» зобов’язане своїм походженням грецьким словам pro bios – що можна перекласти як «для життя». Проте препарати, які називаються пробіотиками, насправді є живими мікроорганізмами (бактеріальними культурами), які в оптимальних кількостях позитивно впливають на організм людини. Цікаво, що бактеріями, які найчастіше використовуються в пробіотиках, є штами молочнокислих бактерій і дріжджі.

Варто, однак, підкреслити, що не всі молочнокислі бактерії мають пробіотичні властивості, і до них належать лише окремі штами, такі як Lactobacillus або Bifidobacterium. Крім того, мікроорганізми, які вважаються пробіотиками, повинні відповідати певним вимогам. Вони повинні, серед іншого, вони можуть легко колонізуватися в травному тракті, бути стійкими до шлункової кислоти, мати антагоністичну дію на «погані бактерії» травного тракту або не виробляти токсичних продуктів.

Звичайно, це лише деякі з найважливіших вимог. Варто також зазначити, що бактерії з пробіотичними властивостями повинні бути виділені в організмі людини та повинні бути належним чином клінічно протестовані. З цієї причини, шукаючи відповідний пробіотик, варто вибирати офіційні джерела продажу від перевірених компаній.

У яких випадках варто використовувати пробіотики?

Варто підкреслити, що пробіотики при введенні в належних кількостях мають оздоровчі властивості. З цієї причини не слід зловживати ними і пам’ятайте, що вони містяться в багатьох продуктах харчування (наприклад, йогурт). Це означає, що пробіотики у вигляді БАД найчастіше використовують як доповнення до лікування в конкретних випадках. Найчастіше їх використовують:

  • Під час т. зв гостра діарея мандрівника;
  • Профілактично під час лікування антибіотиками;
  • При захворюваннях травної системи (наприклад, гастрит);
  • У профілактичних і лікувальних цілях сечовивідних шляхів;
  • При респіраторних інфекціях у дітей.

Звичайно, це лише кілька прикладів ситуацій, коли пробіотики можуть бути особливо корисними. Також їх можна використовувати для підвищення імунітету, особливо в післяперенесених станах для швидкого відновлення бактеріальної флори. Однак варто пам’ятати, що в таких ситуаціях з організму часто вимиваються багато цінні речовини і сполуки, такі як вітаміни і мінерали.

З цієї причини завжди найбезпечніше проконсультуватися зі своїм станом здоров’я у лікаря, який порадить вам найбільш відповідні кроки для виправлення. У таких ситуаціях цінні дієтичні добавки часто використовуються для усунення недоліків, спричинених, серед іншого: від попередньої хвороби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *