Масло MCT – що це таке і які його властивості?

Олія MCT (тригліцериди середнього ланцюга) – це продукт, який останнім часом набув великої популярності серед людей, які піклуються про своє здоров’я та фізичний стан. Масло MCT є джерелом жирів, які організм швидко перетворює в енергію, що є його найбільшою перевагою. У цій статті ми розповімо, що таке олія МСТ і якими властивостями вона володіє.

Що таке масло MCT?

Олія MCT – це рослинний жир, основним інгредієнтом якого є тригліцериди середньоланцюгових жирних кислот (6-12 атомів вуглецю). Масло MCT містить, серед іншого: жирні кислоти, такі як: каприлова кислота (C8), капринова кислота (C10), лауринова кислота (C12) і каприлова кислота (C6). Ці жирні кислоти набагато легше засвоюються організмом, ніж довголанцюгові жирні кислоти, які перетравлюються в кишечнику та печінці.

Олія MCT виробляється з кокосової олії та пальмової олії. Варто відзначити, що олія MCT, яка виробляється з пальмової олії, менш популярна через потенційний негативний вплив на навколишнє середовище. Звичайно, це не єдині корисні олії та жири, але вони стають все більш поширеними.

Які властивості олії MCT?

Олія MCT має багато властивостей, корисних для здоров’я людини. Нижче ми представляємо найважливіші з них.

  • Прискорення метаболізму

Масло MCT є швидкозасвоюваним джерелом енергії, яке прискорює метаболізм і сприяє схудненню. Дослідження показують, що масло MCT може збільшити спалювання калорій приблизно на 5% на день. Крім того, споживання олії MCT збільшує відчуття ситості, що допомагає зменшити кількість споживаної їжі.

  • Поліпшення роботи мозку

Масло MCT покращує когнітивні функції та пам’ять. Жирні кислоти, що містяться в олії MCT, здатні долати гематоенцефалічний бар’єр і становити швидке джерело енергії для мозку. Дослідження показують, що споживання олії MCT може покращити когнітивні функції, такі як концентрація, робоча пам’ять і здатність вирішувати проблеми.

  • Покращення здоров’я серця

Олія MCT може допомогти покращити здоров’я серця. Дослідження показують, що споживання олії MCT може підвищити рівень хорошого холестерину (ЛПВЩ) і знизити рівень поганого холестерину (ЛПНЩ). Підвищення рівня ЛПВЩ корисно для здоров’я серця, оскільки допомагає виводити надлишок холестерину з організму.

  • Підтримка імунної системи

Масло MCT має антибактеріальні, протигрибкові та противірусні властивості, які можуть допомогти зміцнити імунну систему. Дослідження показують, що масло MCT може допомогти боротися з такими бактеріями, як Staphylococcus aureus і Candida albicans.

  • Поліпшення травлення

Олія MCT легко засвоюється організмом, що може допомогти покращити травлення. Споживання олії MCT може зменшити симптоми хвороби Крона, запального захворювання кишечника та синдрому подразненого кишечника.

  • Зниження стресу

Олія MCT може допомогти зменшити стрес. Жирні кислоти, що містяться в олії MCT, допомагають стабілізувати рівень глюкози в крові, що знижує рівень кортизолу – гормону стресу. Крім того, споживання олії MCT може допомогти покращити якість сну.

Варто пам’ятати, що MCT олія або інші корисні жири мають бути одним із елементів пазлу здорового способу життя, а не єдиним рішенням для турботи про своє здоров’я. Те ж саме стосується й переваг включення його у свій раціон. Можливо, для зменшення стресу знадобляться, наприклад, інші дієтичні добавки тощо.

Резюме

MCT олія – ​​це рослинний жир, який легко засвоюється організмом і є швидким джерелом енергії. Масло MCT має багато властивостей, корисних для здоров’я людини, таких як: прискорення метаболізму, покращення роботи мозку, покращення здоров’я серця, підтримка імунної системи, покращення травлення та зменшення стресу. Рекомендується вживати олію MCT у помірних кількостях, оскільки споживання надлишку жирів може призвести до надмірної ваги та інших проблем зі здоров’ям. Олію MCT можна використовувати на кухні як добавку до салатів, смузі, кави чи чаю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *